Форум ЛІГА:ЗАКОН: "декретна" посада - Форум ЛІГА:ЗАКОН

Перейти к содержимому

 

"декретна" посада

Свернуть Прикрепленные метки

Метки не найдены
Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Тема закрыта

пост #1 Пользователь офлайн   abogado Иконка

  • Заинтересованный
  • PipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 55
  • Регистрация: 15 Ноябрь 12

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 09:11

Як по Вашому, чи має переважне право залишення на посаді безстроково, особа, яка працює на "декретній" посаді, якщо звільняється основний працівник, на "декретній" посаді якого працює така особа? Якщо так то чим це передбачено? Дякую.
0

пост #2 Пользователь офлайн   Evgeniy2012 Иконка

  • Знаток
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 483
  • Регистрация: 09 Апрель 12

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 10:05

Преимущественное право на оставлении не предусмотрено. С вами был заключен срочный трудовой договор на период декрета основного работника. если основной работник увольняется то с вами могут сразу заключить бессрочный договор и ввести в штат предприятия, или дождаться срока окончания срочного договора с вами и дальше заключить бессрочный с вами или уволить по окончании срочного трудового договора.
0

пост #3 Пользователь офлайн   abogado Иконка

  • Заинтересованный
  • PipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 55
  • Регистрация: 15 Ноябрь 12

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 14:30

Справа в тому, що ч. 2 с. 23 КЗПП передбачає, що строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами. На момент укладення договору на заміщення "декретної" посади, трудовий договір на невизначений строк не міг бути укладеним, проте після звільнення основного працівника встановлений строк вже не є виправданим. Я вважаю, що у даному випадку роботодавець зобов'язаний встановити невизначений строк трудового договору. Може хтось практику якусь зустрічав?
0

пост #4 Пользователь офлайн   Filipchuk Иконка

  • Эксперт
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 881
  • Регистрация: 07 Октябрь 11
  • Город: Кривой Рог

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 14:54

Доброго дня!

Вважаю, що не потрібно встановлювати невизначений строк дії трудового договору, в обґругтування наводжу ст. 39--1 КЗпП України:


Стаття 39--1. Продовження дії строкового трудового договору на невизначений строк

Якщо після закінчення строку трудового договору (пункти 2 і 3 статті 23) трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.

<a name="n229"> Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.


0

пост #5 Пользователь офлайн   Filipchuk Иконка

  • Эксперт
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 881
  • Регистрация: 07 Октябрь 11
  • Город: Кривой Рог

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 15:00

До речі, є доволі цікава стаття "Набуття строковим трудовим договором характеру безстрокового" .
0

пост #6 Пользователь офлайн   abogado Иконка

  • Заинтересованный
  • PipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 55
  • Регистрация: 15 Ноябрь 12

Отправлено 05 Декабрь 2013 - 23:09

Дякую за статтю, проте мене цікавить інше питання. Якщо особа, яка перебуває у декреті не виходячи на роботу після декрету звільняється з останнього дня декретної відпустки, а роботодавець відмовляється оформляти працівника який працював на декретному місц цієї особи, після закінчення договору з ним, який був укладений на час декретної відпустки, чи має право вимагати такий працівник укладення з ним безстрокового трудового договору, адже зникла підстава, якою було зумовлено укладення строкового труд. договору, а саме декретна відпустка іншого працівника?!
0

пост #7 Пользователь офлайн   Filipchuk Иконка

  • Эксперт
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 881
  • Регистрация: 07 Октябрь 11
  • Город: Кривой Рог

Отправлено 06 Декабрь 2013 - 00:09

&nbsp; .
0

пост #8 Пользователь офлайн   Filipchuk Иконка

  • Эксперт
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 881
  • Регистрация: 07 Октябрь 11
  • Город: Кривой Рог

Отправлено 06 Декабрь 2013 - 00:11

Конкретної відповіді немає (прийнамні я намагався знайти). Тут відіграє людський фактор, оскільки працівник знайомий з роботою, навіщо наймати нового..... таких "+" багато. Але і роботодавця закон не зобов*язує приймати цю людину на постійне місце роботи, тобто безстроково, у разі зникнення перепон, наведених Вами.




Крім того, законодавство передбачає такі додаткові гарантії працівникам, як "переважне право на залишення на роботі", тільки при вивільненні!




Таким чином, працівник не має право вимагати укладення безстрокового трудового договору.

Це виключно моя думка!
1

пост #9 Пользователь офлайн   abogado Иконка

  • Заинтересованный
  • PipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 55
  • Регистрация: 15 Ноябрь 12

Отправлено 06 Декабрь 2013 - 08:18

дякую
0

пост #10 Пользователь офлайн   Filipchuk Иконка

  • Эксперт
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • Группа: Пользователи
  • Сообщений: 881
  • Регистрация: 07 Октябрь 11
  • Город: Кривой Рог

Отправлено 06 Декабрь 2013 - 18:11

Було б за що!)
0
Страница 1 из 1
  • Вы не можете создать новую тему
  • Тема закрыта
 
 

1 человек читают эту тему
0 пользователей, 1 гостей, 0 скрытых пользователей